vajinismus tedavisi nedir

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi ve kaçınılması gereken sadece mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en önemli seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin benzer tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, maddeye sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye mahzur olması ile oluşan, ruhsal kökenli aynı cinsel işlev bozukluğudur. Kadın seksüel bağ sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada benzer engel varmışçasına kasarak ilişkiye handikap olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit katıksız sebebi olduğuna, ama altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna im ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu ayrıca basamak parmaklarına büyüklüğünde yaygın bir kez şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel bağ ile ilgili yerleşmiş kimi olumsuz düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla birleşik ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya hız açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi müşterek bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda print yapmaları nedeniyle tek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu kendince müteaddit referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı sıra geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir müşterek sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik ve seyrek de maddeye tam gelmek üzere ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret sık görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. Kızlık zarının kutsal olması ve çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin benzer tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı eşeysel devamını oku bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok ehemmiyetli nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu erdenlik zarının patlayacağı, fazla ziyade acı çekeceği, fazla fazla nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler yoluna olduğu, cinsî haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, temas okunuşu evlilik problemleri, eşe karşıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle vuku bulmak üzere bir hayli psikolojik sorunlara neden olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *